Samsung Galaxy m13 5gSamsung Galaxy M13 5G, buna kadarki en uygun 5G akıllı telefonu. Yakışıklı, MediaTek’in okuyucularından oluşan bir 5G modemle birlikte gelen orta sınıf seti ile alınır. Ek olarak, cihaz bir HD ekran, 50MP sensör sensör, 5.000 mAh pil, bir RAM Plus daha fazla örnek+ sallıyor. Ancak, ahizenin teknik planı satın almayı garanti ediyor mu? Samsung Galaxy akıllı telefon ile M13 daha fazla var mı? Bu incelemede öğrenelim.

Özet

Samsung Galaxy M13 5G, bütçe alıcılar için yetenekli, geleceğe hazır bir cihazdır. Şirketin Galaxy M serisi cihazlarının bilinen ‘canavar’ olmasa da, ahize hala bir yumruk atıyor. Galaxy M13 5G iyi bir ekran, yeterli pil ömrü ve güvenilir performans sunuyor. Bu nedenle akıllı telefon, cüzdanınızda bir delik açmayacak iyi bir teklif.

 Genel Yorum

 • Her şeyden önce – Samsung Galaxy M13 5G’nin tasarımına daha yakından bakalım. İlginç bir şekilde, el cihazında devasa bir kamera modülü veya bir cam arka kısım bulunmuyor. Bunun yerine, cihaz, bu arada, parmak izi lekeleriyle o kadar kolay lekelenmeyen mat bir yüzey sunan plastik bir yekpare gövdeye sarılır. Dahası, telefon elde oldukça sağlam bir his veriyor ve cihazın yuvarlatılmış köşeleri de tutuşa yardımcı oluyor.  
 • Devam edersek, Galaxy M13 5G’nin çift arka kamera kurulumu kasa ile aynı hizada. Sonuç olarak, el cihazı düz bir yüzeye yerleştirildiğinde çok fazla sallanmıyor. Parmak izi tarayıcı, güç düğmesinin içine yerleştirilmiştir ve geçiş düğmeleri, ses seviyesi düğmesiyle birlikte telefonun sağ sırtında bulunabilir. USB Type-C bağlantı noktası ise altta konumlandırılmış ve konektör telefonun hoparlör ızgarası ile 3,5 mm kulaklık jakı arasına sıkıştırılmış. Hepsi bu kadar değil, çünkü cihaz birkaç mikrofonla birlikte geliyor ve ahizede ayrıca bir microSD kart için özel bir yuva bulunuyor.
 • Ekranın ön tarafında, Samsung Galaxy M13 5G, HD+ (720×1.440p) çözünürlük, değişken 90Hz yenileme hızı ve selfie kamerası için küçük bir çentik taşıyan 6,5 inç Infinity-V IPS LCD panele sahip. Ekran ayrıca 400 nit parlaklığı destekler ve Corning Gorilla Glass 3 kalkanıyla korunur. Cihazı açık havada direkt güneş ışığı altında kullanırken hiç sorun yaşamadım. Ek olarak, ahizenin 90Hz ekran yenileme hızının, oyunlar, sosyal medya ve mesajlar dahil olmak üzere kullanıcı arayüzü ve uygulamalar arasında tutarlı olduğunu buldum. Bu, yenileme hızının 90Hz’de kilitli kaldığı anlamına gelmez. Ekran, ekranda oynatılan içeriği akıllı bir şekilde izleyebilir ve pilden de tasarruf etmek için yenileme hızını 60 Hz’ye düşürür.
 • Dinamik aralık ve kontrast oranı AMOLED seviyesinde olmasa da ekran iyi bir görüntü kalitesi ve geniş görüş açıları sunuyor. Ancak, çerçeveler biraz kalın görünüyor. Aynı zamanda, ahizenin uygun fiyatı göz önüne alındığında, aynı noktalar için bağlantı noktaları olmayacağım. Bununla birlikte, ahize Widevine L1 sertifikalıdır; bu, Netflix gibi OTT hizmetlerinden HD çözünürlükte içerik akışı yapabileceği anlamına gelir.

 • Samsung Galaxy M13 5G, 2.2Ghz sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 700 yonga setinden güç alıyor. SoC, telefonla geçirdiğim süre boyunca nefesini yakalamak için nadiren yavaşlayan iyi bir orta sınıf tekliftir. Uygulama yükleme süresi de hızlıydı ve cihaz, birkaç uygulama arasında sorunsuz bir şekilde çoklu görev yapabiliyordu. Yakışıklı ayrıca grafik olarak zorlu oyunları iyi bir şekilde ele alıyor. Aslında, cihazda BGMI (oyun mağazasından silinmeden önce) oynayacak kadar şanslıydım ve işlem ‘Dengeli’ grafik ayarında sorunsuz çalıştı. Ancak, oyunun HD grafiklerini ve yüksek kare hızı ayarlarını çalıştırmayı içeren daha yüksek görsel ön ayarlarda, ahize biraz mücadele etti ve cihaz oyunda titreme ve fark edilir gecikmeler getirdi.
 • Samsung Galaxy M13 5G, RAM Plus çözümü ile 6 GB’a kadar genişletilebilen 4 GB veya 6 GB RAM ile donatılmıştır. İkincisi, arka planda daha fazla uygulamayı açık tutmak için telefonun yerleşik depolama alanının bir bölümünü kullanır ve böylece çoklu görevi geliştirir. Depolamaya gelince, telefon 64GB veya 128GB seçenekleriyle sunuluyor. Depolama ayrıca bir microSD kart kullanılarak 1 TB’a kadar genişletilebilir.
 • Optik açısından, Samsung Galaxy M13 5G, arkada 50MP (f/1.8) birincil sensör ve 2MP (f/2.4) derinlik sensöründen oluşan çift kamera kurulumuna sahip. Çift, ideal aydınlatma koşullarında renk tonunu ciddi şekilde etkilemeden ayrıntıları yakalamada iyi bir iş çıkarıyor. Ancak, bazı senaryolarda dinamik aralık eksik görünüyor. Hepsi bu kadar değil, çünkü portre modunda devreye giren 2MP derinlik sensörü de ortalamanın altında sonuçlar veriyor. Zekâ için, sensörün kenar algılaması biraz kapalı görünüyor. İyi tarafı, telefonla bokeh miktarını her zaman manuel olarak değiştirebilirsiniz ve özellik çoğunlukla iyi çalışır.

 • Akıllı telefonun düşük ışık performansı, segmentteki diğer bütçe teklifleriyle de aynı seviyede. Akıllı telefon, konuya hızlı bir şekilde odaklandı, ancak görüntüler biraz grenli görünüyordu. Dahası, gece modu gürültüyü belirli bir dereceye kadar azaltırken, bunu çerçevedeki konuların ayrıntılarını yumuşatma pahasına yapar. Selfie’lere gelince, 5MP kamera, iyi yüz detaylandırması ve güneş çıktığında doğru cilt tonları ile kabul edilebilir sonuçlar veriyor.
 • Pil ömrüne gelecek olursak Samsung Galaxy M13 5G, 5.000 mAh kapasiteli pili ile rutin kullanımda bir güne kadar rahatlıkla dayanabiliyor. Sürekli olarak TV şovları ve film akışı, sosyal medya uygulamalarını kontrol etme, e-postaları gözden geçirme ve bir veya iki BGMI oyununa düşkünlük dahil olmak üzere 10-12 saatlik ekrana vuruyordum. Bunu söyledikten sonra, telefonun şarj hızı biraz daha yavaş. El cihazı, tamamen şarj olması yaklaşık 2-2,5 saat süren 15W hızlı şarj çözümünü destekler.
 • Samsung Galaxy M13 5G, kutudan Android 12 tabanlı One UI 4.1 çalıştırıyor. UI, küçük bir bloatware ve bir bonus olan bir dizi özelleştirme seçeneği sunar. Telefonun yana monte edilmiş parmak izi tarayıcısı hızlı ve duyarlı, alttan ateşlemeli mono hoparlör de yeterince yüksek. Dahası, el cihazı 5G özelliğine sahip ve 6Ghz altı n77 ve n78 de dahil olmak üzere 11 bandı destekliyor ve bu harika. 5G henüz Hindistan’da bulunmadığından, ahizeyi ağda test edemedik. 
 • Olduğu söyleniyor, akıllı telefon 4G LTE bağlantısında gayet iyi çalıştı ve telefonla Airtel ön ödemeli SIM’imde herhangi bir ağ sorunuyla karşılaşmadım. Cihaz ayrıca, çift SIM kullanıyorsanız, birincil SIM’de ağ olmadığında verileri ikincil SIM’e geçiren otomatik veri değiştirmeyi de destekler. Wi-Fi’ye gelince, Galaxy M13 5G hem 2,4 GHz hem de 5 GHz bantlarını destekler.

Son Görüş

Samsung’un burada ne yapmaya çalıştığı çok açık. Hemen köşeyi dönünce 5G hizmetleri ile şirket, bütçe alıcılarına ve nasıl yapılacağına 5G’ye hazır bir cihaz sunuyor. 13.999 Rs’de Samsung Galaxy M13 5G, Hindistan’daki en ucuz 5G akıllı telefonlar arasında. Dahası, yakışıklı 90Hz’lik servis verilebilir bir ekran, temiz bir kullanıcı arayüzü ve bir yaşında olmasına rağmen yerini tutmayı başaran bir MediaTek yonga seti ile birlikte geliyor.

Telefon, segmentinde oldukça yaygın hale gelen FHD+ ekran ve ultra geniş sensör ile daha iyisini yapabilirdi. Ancak piyasada uygun fiyata 5G cihazı arıyorsanız, Samsung Galaxy M13 5G şüphesiz size hitap edecek.

Artıları

 • iyi ekran
 • İyi pil ömrü
 • Yetenekli performans

 

Eksileri

 • Düşük ışıkta fotoğrafçılığın iyileştirilmesi gerekiyor
 • Ultra geniş sensör yok

Temel Özellikler

 • 90Hz yenileme hızı
 • İki arka kamera
 • 5MP Ön Kamera
 • MediaTek Dimensity 700 MT6833 chipset
 • 4 GB RAM
 • Genişletilebilir dahili bellek
 • 15W Hızlı Şarj
 • Yandan parmak izi sensörü

 

 


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top