Apple iPad mini 

 

Ekran

6.3125 x 4.75 inç ekran için nispeten düşük bir çözünürlüğe sahip ve 1024 x 768 piksel geliyor. Daha küçük bir tablet için oldukça yüksek bir tepe parlaklığına sahip olsa da, sınıfındaki diğer tabletlerle aynı piksel yoğunluğuna veya siyah beyaz performansına sahip değil.

okunabilirlik

Piksel yoğunluğu diğer tabletlere kıyasla oldukça düşük olsa da, metin ekranda oldukça net kalır, ancak daha iyi görüşe sahip olanlarınız, tableti 3 fitten daha yakın tutarsanız, küçük merdiven basamakları gibi düşük çözünürlüklü belirgin sorunları kesinlikle fark edeceklerdir. senin gözbebeklerinden.

yansıtma

Apple iPad mini’yi dünyaya getirdiğinizde, hemen fark edeceğiniz en sinir bozucu şeylerden biri, iPad mini’nin ekranının ne kadar yansıtıcı olduğudur. Yansıma deseni sadece keskin ve dikkat dağıtıcı olmakla kalmıyor, aynı şekilde ekrandaki kaplama dış ışığı çok az dağıtıyor. Aslında, ekranda parlayan tüm ışığın yaklaşık %18,3’ünü gözlerinize geri gönderecek ve görüntünün doğrudan güneş ışığında görülmesini zorlaştıracaktır.

Ekran Boyutu ve DPI

Apple iPad mini, 6.3125 × 4.75 inç ekran boyutuna ve 1024 × 768 çözünürlüğe sahip mini, 162 piksel yoğunluğuna sahip. Şimdi, tam boyutlu iPad bir retina ekrana sahip olabilir, ancak Apple iPad mini’nin ekran bu kadar iyi değil Daha iyi görüşe sahip olanlarınız için, tableti doğal bir konumda tutarken bile pikselleri görebileceksiniz ve tüm HD  ile içeriğin tabletiniz için yeniden ölçeklendirilmesi gerekecek.

Renk aralığı

Belirgin derecede kötü olan renk gamıdır, çünkü yalnızca maviler, kırmızılar ve yeşiller çılgınca doygun değildir, aynı zamanda maviler, geçmiş bir dönemin tabletleri gibi tuhaf bir şekilde değiştirilir. Bu, 2011’in tabletlerinde oldukça yaygın dır , ancak Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü iPad’lerin kararlılığı ile çok fazla değil.

Pil ömrü

Yaşam gücünü (yani depolanmış şarjı) iPad mini’nin pilinden tekrar tekrar boşalttıktan sonra, ömrünü tam arkadan aydınlatmalı ve kablosuz olmadan 6 saat 3 dakika e-Kitap okumak ve 7 saat 20 dakika film izlemek olarak belirledik. korkunç oyunculuk Ekranın oldukça parlak olduğu göz önüne alındığında, ayarları nasıl değiştirdiğinize bağlı olarak pil ömründen daha fazla veya daha az pil ömrü elde edebilirsiniz.

Kontroller

iOS hayranları, kontrol arayüzünün bir telefon için değil, bir tablet için ölçeklendirilmiş olması gerçeğine bayılacak, yani her şey ekrana göre iPad’de olduğu gibi daha küçük görünecek olsa da, uygulamalarınız yeniden ölçeklenmeyecek. tüm ekranı kullanmakta yetersiz kalan telefon uygulamaları.

Dokunmatik kontroller ve hareketler iPad’dekiyle aynıdır: Simgeleri değiştirmek veya uygulamaları açmak için parmağınızla dokunursunuz, sayfaları taşımak veya döndürmek için parmağınızı kaydırırsınız, uygun olduğunda yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için parmağınızı sıkıştırabilirsiniz , ve beş parmakla içeri doğru kaydırmak sizi ana ekrana geri getirecektir. Bu, çerçevenin altındaki ana sayfa düğmesine dokunarak da yapılabilir, ancak bu daha eğlenceli.

bağlantı

Daha büyük, daha kötü kardeşi iPad gibi, tatmin edici derecede çeşitli bağlantı seçeneklerine sahiptir. Ev ağınız üzerinden 802.11n kablosuz kartı, bluetooth 4.0 ve kablosuz akış seçenekleri, bir AppleTV üniteniz varsa, harici giriş cihazlarını eşleştirmenin yanı sıra tabletinizden TV’nize içerik akışı yapma seçeneği sunar. NFC gibi süslü bir özelliği yok, ancak ne hakkında konuştuğumuzu bilmiyorsanız buna ihtiyacınız olmaması ihtimali yüksek.

En yeni nesil iPad’lerde yeni olan, alttaki eski konektör bağlantı noktasının yerini alan yıldırım yuvasıdır. Bu sefer, o kablo konektörünü tablete taktığınızda hangi tarafın yukarı baktığı önemli değil, her iki şekilde de çalışacak! Kesinlikle daha az sinir bozucu. Üçüncü taraf kablo üreticisi olmamasına rağmen, bu kabloları kaybetmemek veya kırmamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu inceleme itibariyle, mini’ye 4G seçeneği getirme planı da yok, bu nedenle tabletlerini dünyaya çıkarmak isteyen kullanıcıların kablosuz ağ olmadan yapması gerekecek.

 

 

 

 


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.