LG G2 OLED 

 

 

  • İnanılmaz kontrast
  • sansasyonel renk
  • Yeni nesil oyunlara hazır
  • Eksik stand tasarımı
  • Açı dışı görüntüleme sırasında ara sıra pembe renk tonu

Teknik Özellikler

Çözünürlük: 4K (3.840 x 2.160)
Ekran tipi: OLED
HDR desteği: Dolby Vision , HDR10, HLG
Dolby Atmos : Evet, (yerel kod çözme)
eARC desteği : Var (HDMI 2)
Yerel yenileme hızı : 120Hz
Akıllı platform: webOS 22
Renk: DCI-P3 renk alanı/10 bit renk çözünürlüğü
Değişken Yenileme Hızı (VRR) : Evet
Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) : Evet
İşlemci: a9 Gen 5 AI İşlemci 4K
Diğer özellikler: FreeSync Premium, G-Sync uyumluluğu, Game Optimizer, Google Stadia, GeForce Now, Filmmaker Mode, Amazon Alexa, Google Assistant, Apple AirPlay 2, ASTC 3.0 tuner, eller serbest ses kontrolü

Hoşuma Gidenler

Doğru, hacimli renk

G2, QD-OLED’in renk geliştirici kuantum noktalarından yoksun olabilir , ancak bu etkileyici WOLED tarzı panel yine de bir TV’de gördüğüm en göz alıcı renk tonlarından bazılarını sunuyor.

En doğru resim modlarında (Filmmaker, Cinema, ISF), G2, tüm yıl boyunca gördüğüm en sıkı kalibre edilmiş, kullanıma hazır resimlerden birini sunuyor. Filmmaker modunun hem SDR hem de HDR sürümlerinde, kullanıma hazır renk hatasını (Delta E) 1,6 ile 2,2 arasında ölçtüm – insan gözünün genel olarak algılayabileceği eşiğin altında.

G2, HDR renk gamının (DCI-P3) yaklaşık %99’unu kapsıyor ve G2’de izlediğim her Dolby Vision veya HDR10 başlığı, renk perspektifinden kesinlikle çarpıcı görünüyordu. Test haftam boyunca, doğa belgeselleri en iyi arkadaşımdı çünkü kırmızılar, yeşiller ve mavilerle dolu olma eğilimindeydiler.

Gördüğüm en parlak LG OLED

Bu yılın başlarında LG C2’yi incelediğimde, C2’nin gelişmiş parlaklığının özel doğasına değindim. Bir öncekinden çok daha parlak olmadı, ancak daha parlak hale gelme şekli, daha iyi vurgu ayrıntılarına izin verdi . Bu gelişme, LG’nin üstün görüntü işleme yazılımıyla birlikte, OLED’in mükemmel siyah seviyeleriyle sabitlenmiş derin, ayrıntılı, zengin bir resim yarattı.

G2 ile hikaye tamamen aynı. Geçen yılki Gallery OLED’den daha parlak bir büyüklük sırası değil, ancak bu parlaklığı tahsis etme şekli gerçek fark yaratıcısıdır. HDR’de G2, küçük, yoğun vurgular için 900 nit parlaklığı kolayca gölgede bırakır (G1’deki yaklaşık 750 nit ile karşılaştırıldığında). Bu, G2’nin “çok parlak” ve “mutlak en parlak” arasında daha büyük bir ayrım yapmasına olanak tanır ve görüntüye daha yüksek kontrast ve daha fazla derinlik katar.

Oyun ve daha fazlası için özelliklerle dolu

G2’yi seçen kendini işine adamış oyuncular, bugün mevcut olan en iyi oyun TV’lerinden birine sahip olacaklar. HDMI 2.1 bağlantı noktalarının dördü de 120 Hz’de 4K oyun oynamayı destekler, bu nedenle iki yüksek bant genişliğine sahip HDMI bağlantı noktanızdan birini eARC özellikli bir ses çubuğuna kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur . Otomatik Düşük Gecikme Moduna (ALLM) ve standart Değişken Yenileme Hızına (VRR) ek olarak, G2 ayrıca çok çeşitli oyunlarda sorunsuz, yırtılmasız oyun için FreeSync Premium ve G-Sync uyumluluğu sunar.

Hoşuma Gitmeyenler

Stand tasarımı sonradan akla geliyor

G2, LG’nin tasarladığı şekilde duvara ustaca asıldığında tam bir gösterici olabilir, ancak ayrı olarak satılan standı kullanırsanız (bizim yaptığımız gibi), G2’nin masa üstü oluşumundan (bizim gibi) bunalmış olabilirsiniz. Aslında, G2’yi duvara monte etme niyetiniz yoksa, paranızı stand tasarımı daha iyi düşünülmüş bir OLED TV’ye harcamak daha iyi olabilir.

G2’nin tıknaz, levha benzeri standı, iki sorun yaratacak şekilde panelin arkasına vidalanır; stabilite ve kozmetik. G2’nin panelini dürttüğünüzde bir ton yalpalama oluyor. Ve stand, tamamen dikey olmak yerine, G2’nin panelini geriye doğru eğik bir konumda destekler – bazı kişilerin beğenemeyeceği bir görünüm. G2’nin kasası, mümkün olduğunca duvara asılacak şekilde tasarlandığından çoğu OLED TV’den daha kalın ve ağırdır.

Eksen dışı görüntüleme sırasında pembe bir renk tonu var

C2 gibi, G2 de ağırlıklı olarak beyaz sahneler eksen dışında görüntülendiğinde bazı ilginç, pembe renkli tonlara duyarlıdır. Aynı içeriğin yan yana karşılaştırılmasında, C2’nin pembe rengi daha genelleştirilmişken, G2’nin pembe rengi daha çok resmin sağ ve sol taraflarında göze çarpıyordu. Her iki durumda da, efekt yalnızca ekrandaki içerik çoğunlukla beyaz olduğunda (hokey pisti, karlı bir manzara vb.) algılanabilirdi.


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top