Sony X80K LED 

 

 

  • Kutudan çıktığı gibi doğru kalibrasyon
  • Hızlı, esnek akıllı platform
  • Kurulumu kolay tasarım
  • Sığ siyah seviyeleri
  • Temel oyun özelliklerinden yoksun

Teknik Özellikler

Çözünürlük: 4K (3.840 x 2.160)
Ekran tipi: Kuantum noktalı doğrudan LED ( ADS tarzı panel )
HDR desteği: Dolby Vision , HDR10, HLG
Dolby Atmos : Evet
eARC desteği : Var (HDMI 3)
Yerel yenileme hızı : 60Hz
Akıllı platform: Google TV
Renk: DCI-P3 renk alanı/10 bit renk çözünürlüğü
Değişken Yenileme Hızı (VRR) : Hayır
Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) : Evet
İşlemci: 4K HDR İşlemci X1
Diğer özellikler: Apple AirPlay, Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Asistan, Google Chromecast

Hoşuma Gidenler

Resim kutudan harika görünüyor

Sony X80K, son yıllarda gördüğümüz bazı gelişmiş ekran donanımlarından yoksun olabilir (birazdan daha fazlası), ancak sınırlamalarına rağmen, kutudan çıktığı gibi etkileyici bir görüntü sunuyor. Başka bir deyişle, kalibrasyon hedefi olmayan bir “ayarla ve unut” tipi bir izleyiciyseniz, X80K değerli bir arkadaştır.
En doğru resim modunda (Özel), X80K, kısmen Triluminos Pro renk geliştirme teknolojisi (Sony’nin kuantum noktalarını ele alması ) sayesinde zengin, gerçekçi görünümlü renkler sunar. TV, HDR renk gamının (DCI-P3) yaklaşık %87’sini kapsar.

SDR içeriği (yani kablolu yayınlar ve akış platformlarında göreceğiniz birçok içerik) için X80K işi halleder. Oturma odanız çok fazla güneş ışığı almıyorsa, gündüz izleme sırasında iyi durumda kalacaktır.

Hızlı, esnek yazılım

Sony’nin 2022’deki tüm akıllı TV’leri gibi, X80K da Google TV akıllı platformuyla birlikte gelir. Yazılım, Chromecast akış cihazınınkine benzer ve çoğunlukla akış alışkanlıklarınızı yönetmenin harika bir yoludur.

Çoğu akış platformunda olduğu gibi, Google TV ana ekranında uğraşılacak çok miktarda sponsorlu içerik var. Neyse ki, yazılım hızlıdır ve navigasyon oldukça basittir. En popüler yayın uygulamalarının tümü ya önceden yüklenmiştir ya da yalnızca birkaç tıklama ötededir ve X80K’nın akıllı platformunu, akış merkeziniz olarak kullanmaktan kesinlikle kurtulabilirsiniz.

Gerçek Sony tarzında, TV kesinlikle görüntü ve ses kalibrasyon seçenekleriyle doludur . İyi bir tamirciyi takdir ediyorsanız, X80K size bu sınıftaki çoğu TV’den daha fazla araç sunar.

Sağlam, kurulumu kolay tasarım

Alet gerektirmeden panele takılan bir çift ayak sayesinde X80K’nın kurulumu tamamen çocuk oyuncağı. Dik durduğunda, X80K konuşacak hiçbir yalpalama olmadan güvenli bir poz alır. Tam olarak bloktaki en ince TV değil (bunun için doğrudan LED arka ışığına sahibiz), ancak ucuz görünmüyor (veya hissetmiyor).

Ne yazık ki, bu yıl birden fazla stant konfigürasyonu sunan bazı üst düzey Sony modellerinin aksine, X80K’nın ayakları için yalnızca bir konum var. Ekstra büyük modellerden birini kullanmayı düşünüyorsanız, medya konsolunuzun X80K’nın geniş ayaklarını barındıracak kadar geniş olduğundan emin olun.

Hoşuma Gitmeyenler

Kontrast ve tekdüzelik, sınırlı ekran donanımından etkilenir

Sony X80K, karanlık oda görüntüleme için ideal bir seçim değil. Sığ siyah seviyeleri (çoğu içerik sırasında yaklaşık 0,2 ila 0,3 nit arasında yerleşir) gölge ayrıntısını sınırlar ve panel, karanlıkta gerçekleşen sahnelere grimsi mavi bir parıltı verir. Örneğin uzaydaki diziler siyahtan çok mavi görünür. Suçlu, öncelikle TV’nin X80K’nın kontrast kontrolünü ciddi şekilde sınırlayan yerel karartma eksikliğidir.

Ayrıca, panelin alt köşelerinde, karanlık sahneler, kredi sekansları ve belirli uygulama arayüzlerine göz atarken farkedilebilen önemli bir ışık sızması var. Doğrudan, kafa kafaya bir açıdan bile, ekranın alt kısmındaki ışık bulutları kolayca algılanabilir.

Oyuncular için Barebone özellikleri

Öngörülebilir gelecekte yeni nesil oyun ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir TV pazarındaysanız, X80K harika bir seçim değil.

HDMI bağlantı noktalarından hiçbiri 120 Hz’de 4K oyun için donatılmamıştır, paneli 60 Hz yenileme hızıyla sınırlıdır ve kemerin altındaki oyunla ilgili tek özellik Otomatik Düşük Gecikme Modudur (bir konsol açıldığında TV’yi oyun için optimize eder). saptanmış).

4K/120Hz oyun oynama ve Değişken Yenileme Hızı gibi temel oyun özellikleri istiyorsanız , başka bir yere bakmanız gerekir. Sony TV’ler için bu, X85K, X95K veya şirketin OLED TV’lerinden birine bakmak anlamına gelir.

 

 

 

 

 


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top