Sonos Ray Soundbar 

 

 

 • Mükemmel ses kalitesi
 • Zengin ağ özellikleri
 • Küçük ve şık tasarım
 • HDMI veya Bluetooth yok
 • Dahil uzaktan kumanda yok
 • Tüm TV uzaktan kumandalarıyla uyumlu değil

Teknik Özellikler

 • Fiyat: 279$
 • Yükseklik x Genişlik x Derinlik: 2,79 x 22 x 3,74 inç
 • Ağırlık: 4,29 pound
 • Renkler: Beyaz veya Siyah mat
 • Hoparlörler/sürücüler: İki tam aralıklı woofer, iki tweeter, bas refleks sistemi
 • Amplifikasyon: Dört D Sınıfı dijital amplifikatör
 • Kablosuz bağlantı: Wi-Fi, Spotify Connect, Apple AirPlay 2, Sonos ekosistemi
 • Kablolu bağlantı: Ethernet, dijital Optik giriş
 • Akıllı özellikler: Sesli asistan veya Sonos Ses Kontrolü için akıllı hoparlör gerektirir
 • Diğer özellikler: IR alıcı, Trueplay (yalnızca iOS), Konuşma Geliştirme, Gece Sesi
 • Ses formatları: Stereo PCM, Dolby Digital, DTS dijital surround

Hoşuma Gidenler

Küçük profil, tatlı tarz

Ray, test ettiğim en küçük ses çubukları arasında. Uçtan uca, kompakt Sonos Beam’den yaklaşık dört inç daha kısadır ve 5 pound’dan daha az ağırlığı, onu tek elle kolayca kullanmanıza olanak tanır. Konsolunuza yerleştirmek, özellikle 55 inç veya daha büyük bir TV’niz varsa, çubuğu bir şekilde daha da sıkıştırır. Onlar yalan söylerken, gözleriniz size bu sistemin önemli bir sinema gücü sunabilme şansının çok az olduğunu söyleyecektir.

Ray hemen bana Polk’un taşınabilir bir hoparlöre daha çok benzeyen ultra küçük Magnifi Mini’yi hatırlattı. Mini, yanlarda birkaç inç daha kısadır, ancak aynı zamanda genel profilini daha külfetli hale getiren ayrı bir subwoofer içerir.

Boyutuna göre inanılmaz ses

Bazen bir ses sisteminin beklentilerinizi aşacağını hemen anlarsınız. Ray ile, kurulum sırasında sesli logonun hızlı birkaç zilinden eğlenceli zaman geçirdiğimi anlayabiliyordum. Her ikisi de zengin, müzikal ve (Ray’in durumunda) sinematik sesi sıkıştırmak için sonik muhafazalarının her milimetresini kullanıyor gibi görünen Roam ile benzer bir deneyim yaşadım .

Muhtemelen fark edeceğiniz ilk şey, Ray’in ses imzasının ne kadar pürüzsüz ve doğal olduğu ve aynı zamanda ayrıntıların mevcut olduğudur. Sistemin sesi boyutunun ötesinde dışarı pompalamak için ihtiyaç duyduğu çok miktarda DSP (dijital sinyal işleme), sıkıştırma ve akustik genişleme düşünüldüğünde, bu çok daha etkileyicidir. Kayda değer bir netlik, zengin ve tam bir orta aralık ve istendiğinde küçük ölçülerinin birkaç metre ötesine çıkabilen bir ses sahnesi var.

Bu fiyata Wi-Fi ve AirPlay 2?

Gerçek Sonos tarzında, Ray, akış oynatma için erişilebilirliğini sınırlayabilen Bluetooth sunmaz. Sonos, Spotify Connect, AirPlay 2 gibi ekstralar ve doğrudan uygulama aracılığıyla sunulan bir dizi en iyi akış hizmeti sayesinde bunun çoğu kullanıcı için bir sorun olmayacağından emin. Ayrıca kendi ses dosyalarınızı bir NAS sürücüsünden de sağlayabilirsiniz. Çoğunlukla, yayınlayabiliyorsanız, Ray oynatabilir.

Sonos’un tüm faydaları

Ray’in ağ oluşturma yeteneklerinin yanı sıra, çok yönlülük için basit, güçlü bir yazılım olan Sonos’u seçmenin başlıca avantajlarından biri gelir. Uygulama, Ray’i dakikalar içinde Wi-Fi ağınızda çalıştırmayı ve çalıştırmayı çarpıcı bir şekilde kolaylaştırıyor – benim durumumda bir ürün yazılımı güncellemesi de dahil. Ayrıca, evinizdeki diğer Sonos ürünlerinin yanı sıra bar için komuta merkeziniz olarak da hizmet verir.

Hoşuma Gitmeyenler

HDMI veya uzaktan kumanda olmaması işleri karmaşık hale getirmez

Sonos Beam ve Arc gibi ses çubuklarının yanı sıra Bose’un Smart 900’ü gibi rakipler için yedek bir HDMI girişinin olmamasından uzun süredir yakınıyordum. Bu, özellikle Dolby Atmos çubukları için, kaynak cihazları bağlama ve ses çözünürlüğü desteği ile ilgili seçeneklerinizi sınırlandırıyor. . Ancak bu modellerin her biri, yalnızca Dolby Atmos’u TV’nizden almak için değil, aynı zamanda TV uzaktan kumandanızla ses çubuğu kontrolünü basitleştirmek için de çok önemli olan HDMI ARC veya eARC bağlantısı sunar.

Hala Bluetooth veya yerleşik ekran yok

Bir Sonos arama kartı olduğu için Ray’in Bluetooth’u atlamasını beklerken, akışın başka bir yolu her zaman takdir edilir. Sonos’un diğer ağ özellikleri harika bir alternatif, ancak HDMI ARC’nin olmaması için bu bahaneyi zaten kullandık. Ayrıca Sonos’un ses çubukları için daha iyi bir fiziksel görüntü sağlamasını diliyorum. Hepsini uygulamada görebilirsiniz, ancak Ray’in ön tarafındaki tek LED, kelimenin tam anlamıyla markanın sunabileceği en az şey. Ama aynı zamanda sadece sese odaklanmaya yardımcı olur.

 


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top