TCL 3-Serisi (2021) Roku 

 

  • İyi siyah seviyeleri
  • Harika akıllı özellikler
  • Şık ve sağlam
  • Sınırlı parlaklık
  • Düşük çözünürlük

Teknik Özellikler

Çözünürlük: 720p (32S335), 1080p (32S327, 40S325, 43S325)
LED arka ışık tipi: Doğrudan LED
HDR formatı desteği: Hayır
Dolby Atmos : Desteklenmiyor
eARC : Desteklenmiyor
Yerel yenileme hızı: 60Hz
Akıllı platform: Roku
Renk derinliği: 8 bit
Değişken Yenileme Hızı (VRR) : Hayır
Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) : Hayır
Diğer özellikler: Roku mobil uyg., Dolby Audio, Alexa, Hey Google, Apple AirPlay, Apple HomeKit

Hoşuma Gidenler

Basit, şık tasarım

32 inç, 720p TCL 3-Serisi, biraz yakışıklı bir küçük adam. Montaj, TV’nin sallanmasını önleyen ancak minimum masa alanı kaplayan, ekranın kenarlarına doğru biraz geniş olacak şekilde panelin altına iki V-şekilli ayağın vidalanmasını gerektirir. Güç kablosu çıkarılabilir değildir, ancak doğrudan panelin arkasından geçer.

Çoğu modern TV’de olduğu gibi, ekranın etrafında dönen çerçeveler ve panel profilden bakıldığında oldukça dar dır. Eğer çok istiyorsanız , TV duvara da monte edilebilir .

Dahil edilen uzaktan kumanda, bağımsız bir Roku akış cihazıyla alacağınız türle kabaca aynıdır . Minik düğmeler (sayısal tuş takımı yok), yanda ses tuşları ve Netflix, Disney+, Apple TV+ ve Hulu için kısayol tuşları ile küçüktür. Elleriniz daha küçük tarafta olsa bile, tek elle tutmak ve tüm tuşlara baş parmağınızla ulaşmak kolaydır. En iyi Roku cihazlarının uzaktan kumandalarında bulunan kulaklık jakını içermez, bu nedenle TV’ye takmak istiyorsanız çok uzun bir kabloya ihtiyacınız olacaktır.

Nispeten iyi resim kalitesi

32S335 ile ilgili en büyük şikayetim 720p çözünürlüğü ve bu çok büyük bir şikayet bile değil. İlk başlattığımda Roku menüsünde pikseller görebiliyordum. Ancak, bu yalnızca bu modelde bir sorundur: Serideki diğer modellerin tümü 1080p çözünürlük sunar. Ayrıca, özellikle bunun gibi daha küçük ekranlarda, TV yayını veya içerik akışı gibi şeyler için daha az sorun.

Pikselleri fark ederseniz, büyük olasılıkla yalnızca menülerde veya çok fazla metin içeren bir video oyunu oynuyorsanız ve yalnızca ekranın birkaç fit yakınında oturuyorsanız olacaktır. Odanın karşısında izliyorsanız, muhtemelen hiç fark etmeyeceksiniz. Bununla birlikte, 1080p çözünürlüğe sahip 32 inçlik 3 Serisi sadece yaklaşık 20 $ daha fazla, bu yüzden güvenli oynamamak ve onu almamak için fazla bir neden yok.

Biraz kurulumla favori içeriğinizi yayınlamak kolay

TCL 3 Serisi’nizi ilk başlattığınızda, şu anda kullandığınız uygulamaları yükleyebilmesi için Roku hesabınızı bağlamanız istenir (ve evet, yoksa akıllı özellikleri kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir). bir tane var). Yakın zamanda  bir dizüstü bilgisayarla yapmak en kolayıdır ve bir çocuk için alıyorsanız, bu bölümü onlar için yapmak isteyebilirsiniz.

Roku’yu daha önce kullandıysanız, Ana menüde gezinmek çok kolay  olmalıdır. Değilse, birkaç dakika sonra hala oldukça kolay olacak – bu Roku hakkında sevdiğimiz bir şey. Netflix, Prime Video, YouTube, Disney+ vb. gibi tüm büyük akış hizmetlerini burada bulmayı bekleyebilirsiniz. Roku ayrıca, en az üçü tamamen Westerns’e adanmış (yeehaw!) ile ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz bir dizi internet TV kanalına sahiptir.

İyi ses kalitesi

2021 3 Serisi TV, TV’ler arasında oldukça standart olan çift 5 watt’lık hoparlörler (toplam 10 watt için) kullanır, ancak bunlar yüksek ve nettir; işi halletmek için yeterince iyidir. Bir ses çubuğu entegre ederek ses oyununuzu gerçekten geliştirmek istiyorsanız , HDMI ARC ve daha eski cihazlar için dijital optik biçiminde harika bir seçeneğiniz var .

Hoşuma Gitmeyenler

Çok yansıtıcı bir ekran

Buradaki bir kötü nokta, daha önce de belirtildiği gibi ekranın çok yansıtıcı olmasıdır. Gölgeli pencereler bile ekrana neredeyse mükemmel bir şekilde yansımış olarak görünür, ancak dikkat dağınıklığı seviyesi kesinlikle TV’nin arka ışığını ne kadar yükseğe ayarladığınıza bağlı olacaktır.

TV’yi odanın neresine yerleştireceğinizi dikkatlice seçmek dışında bu konuda yapacak pek bir şey yok. Artı tarafta, çok hafif ve hareket etmesi kolay, en azından kasları zorlamadan mükemmel noktayı bulmaya çalışabilirsiniz.

çok parlak değil

TV’nin genel parlaklık eksikliği, yansıtma sorununu daha da kötüleştiriyor. “Canlı” görüntü modundaki en parlak arka ışık ayarında bile 200 nit’ten fazlasını elde edemezsiniz. Bu, giriş seviyesi bir TV için oldukça standart bir parlaklık, ancak evde kullandığım Neo QLED Samsung Q90A modeli neredeyse 10 kat daha parlak oluyor. Aynı zamanda inç başına beş kat daha pahalı, ancak 3-Serisinin karşılaştırıldığında ne kadar sönük olduğunu fark etmemek zor.


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top