Dell Inspiron 15 3501 • İyi performans
 • Rahat klavye ve gövde
 • Sağlam ve sağlam
 • Ekranı karart
 • Olağanüstü özellik yok
 • grenli web kamerası

Teknik Özellikler

 • İşlemci: Intel Core i5-1035G1
 • Bellek: 8GB RAM
 • Depolama: 256GB SSD
 • Ekran: 15.6 inç, 1920 x 1080p dokunmatik ekran
 • Web kamerası: 720p, 0.97 megapiksel ön kamera
 • Bağlantı Noktaları: 1x USB-A 2.0; 2 x USB-A 3.2; 1 x HDMI; 1 x Ethernet; 1 SD kart okuyucu; 3.5mm kulaklık girişi
 • Grafikler: Intel UHD tümleşik grafikler
 • Kablosuz / Bağlantı: Wi-Fi, Ethernet, Bluetooth
 • Pil: 42 Wh
 • Ağırlık: 3,98 lbs
 • Boyutlar: 14,33 x 9,8 x 0,71 inç
 • Garanti: 1 yıllık sınırlı garanti

Dell Inspiron, işlemci, bellek, depolama boyutu ve hatta bağlantı noktaları için birçok farklı yapılandırmada gelir. İşlemciler için bir Intel Celeron, Core i3, Core i5 veya Core i7 işlemci seçebilirsiniz. Bellek 4GB ile 12GB arasında, depolama 128GB ile 512GB arasında gelir ve isteğe bağlı bir dokunmatik ekran vardır. Bu Intel Core i5 modelini, günlük üretkenlik ihtiyaçlarını karşılama ile paranızın karşılığını en iyi şekilde alma arasında iyi bir denge sunduğu için seçtik.

Hoşuma Gidenler

İşi yapmak için yeterli güç

600 doların altında sınıfında lider bir performans bekleyemezsiniz, ancak yapmak istediğiniz herhangi bir üretkenlik görevi için kesinlikle yeterli performans beklemelisiniz. Düzinelerce internet sekmesine, mesajlaşma uygulamasına ve ses uygulamasına ayak uydurabilen orta seviye 10. nesil Intel Core i5 işlemciye sahip Dell Inspiron burada yatıyor.

Bilgisayar, Chrome veya Spotify gibi programları anında yüklemese de, yavaş da değil; örneğin yeni bir Chrome penceresi için yalnızca yarım saniye ile iki saniye arasında sürer. Birkaç dakikada bir birden çok uygulamayı yakınlaştıran uzman bir kullanıcı değilseniz, deneyiminiz üzerinde kayda değer bir etkisi olmayacaktır.

Diğer 500$’lık dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, Dell Inspiron rekabette olduğu kadar iyi bir performans sergiliyor. Inspiron’da kıyaslama testleri yaptığımızda, puanlar Asus Zenbook 14 veya Microsoft Surface Laptop Go gibi orta sınıf işlemcilere sahip diğer dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırılabilirdi . Gerçek zamanlı komut dosyalarını çalıştıran web tabanlı bir kıyaslama olan Basemark’ta Dell Inspiron 758 puan alırken Asus Zenbook 14 767 puan ve Surface Laptop Go 701 puan aldı. Cinebench, Geekbench ve Speedometer dahil olmak üzere diğer kıyaslamalarda da benzer bir görüntü var: bu dizüstü bilgisayarların hepsi yaklaşık olarak aynı seviyede performans gösteriyor.

Bu dizüstü bilgisayarların hepsi farklı alanlarda parlıyor, ancak sonuçta Dell Inspiron daha ucuza bulunabilir ve kullanımı Zenbook 14’ten (gruptaki en taşınabilir ve pahalı) veya Surface Laptop Go’dan (en üstün duygu) daha rahat bir dizüstü bilgisayardır. ve grubun en kötü performansı).

Gerçek dünyadaki performansına baktığımızda Dell Inspiron’un performansının daha net bir resmini elde ederiz. El Freni’nde on iki dakikalık bir 4K videoyu kodlamak için Dell Inspiron 20 dakika 31 saniye sürdü. Karşılaştırıldığında, daha ucuz 15.6 inçlik Gateway dizüstü bilgisayarın tamamlanması 41 dakika 17 saniye sürdü ve daha pahalı MacBook Air’in tamamlanması sekiz dakika 52 saniye sürdü. Inspiron bunu yapacak kadar güçlüdür, ancak daha kaliteli dizüstü bilgisayarlar kadar hızlı yapacak kadar güçlü değildir.

Tüm gün pil ömrü

Dell Inspiron, bir elektrik prizi bulma stresi yaşamadan bir iş veya okul gününün üstesinden gelmek için yeterli gücü sağlar. Bir kişinin günlük kullanımını simüle etmek için web tabanlı pil testimizi yaptığımızda, Inspiron tükenmeden yedi saat 52 dakika önce başardı. Diğer ultrabooklar arasında yer alıyor ve Gateway 14 inç ve Surface Laptop Go gibi test ettiğimiz diğer birçok ekonomik dizüstü bilgisayarı geride bırakıyor.

Hoşuma Gitmeyenler

İnanılmaz derecede loş ekran

Dell Inspirion’ın ekranı, 218 nit’lik bir tepe parlaklığına sahiptir ve bu, dışarıda kullanım için fazla loştur ve hatta bazıları için parlak bir şekilde aydınlatılmış bir odada çok loş olabilir. Bir masada oturarak kullanılabilir olsa da, birkaç saat sonra rahatsız olmayacakmış gibi davranamayız. Loş bir ekran kullanmakta sorun yaşıyorsanız, ekran iyi görünüyor. İyi bir kontrasta sahip ve ekranın ortalama renk aralığına rağmen renkler soluk veya çamurlu hissetmiyor. Öte yandan, göz yorgunluğu için iyi bir ekrana ihtiyacınız varsa, bu dizüstü bilgisayarla uyumlu bir bütçe monitörü satın almalısınız .


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top