Microsoft Surface • Parlak ekran
 • Harika pil ömrü
 • Duyarlı ekran kalemi uyumluluğu
 • Ortalama performans
 • hantal vücut
 • Çürük ekran menteşesi

Teknik özellikler

 • İşlemci: Intel Core i7-11370H
 • Bellek: 32GB DDR4 RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 11 Pro
 • Depolama: 1TB SSD
 • Ekran: 120Hz @ 2400 x 1600p 16 inç ekran
 • Web kamerası: Windows Hello ile 1080p
 • Bağlantı Noktaları: Thunderbolt 4 ile 2 x USB Tip C, 1 x Kulaklık jakı
 • Grafikler: Nvidia RTX A2000
 • Kablosuz: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.1
 • Pil: 58 WHr
 • Ağırlık: 4 pound
 • Boyutlar: 12.72 x 8.98 x 0.75 inç
 • Garanti: Bir yıllık sınırlı garanti

Microsoft Surface Laptop Studio, 16 inç ekrana sahip 2’si 1 arada bir dizüstü bilgisayardır. 256 GB ila 2 TB depolama, 16 GB ila 32 GB bellek, tümleşik veya ayrı grafikler ve 11. nesil Intel Core i5 veya Core i7 işlemci dahil olmak üzere birden çok yapılandırmada mevcuttur. Test ettiğimiz 1 TB modeli, 2,699.99 USD’lik MSRP ile en güçlü sürümler arasında yer alıyor.

Hoşuma Gitmeyenler

Olağanüstü bir ekran

Surface Laptop Studio’nun önemli bir özelliği varsa, o da ekrandır. 16:10 en boy oranı, pencerelerinizi geniş tutarken çoklu görev yapabilmeniz için herhangi bir uygulamayı bölmeyi kolaylaştırır. Dokunmatik özellikli, basınca duyarlı ekran inanılmaz derecede parlak ve harika bir renk derinliğine sahip.

Ekranı analiz ettiğimizde, sRGB renk gamının tamamını ve DCI-P3 renk gamının %88’ini kapsadığını gördük. Yaklaşık beş yüz nit’te ekranın en yüksek parlaklığı, onu aydınlık veya güneşli ortamlarda çalışmak için çok yönlü hale getirir. Fotoğraf düzenleme veya dijital boyama gibi renk açısından hassas işler yapmanız gerekiyorsa, bu ekrandan çok memnun kalacaksınız.

Tüm gün pil ömrü

Pil ömrünü test etmek için, ekranın 250 nit parlaklığa ayarlı olduğu web sayfalarında dolaşarak ve pili tam şarjdan boşaltarak bir kullanıcının tipik oturumunu simüle ediyoruz. Surface Laptop Studio, testlerimizde dokuz saat beş dakika boyunca etkileyici bir şekilde çalışarak mikroskop altında başarılı oldu. Bu, özellikle dizüstü bilgisayarı normal bir tablet gibi döndürmeniz gerektiğinde kullanışlı olan güç kablosundan uzaklaşmayı kolaylaştırır.

Dizüstü bilgisayar , HP Envy 15 , Dell XPS 13 ve MSI Summit E13 Flip gibi, her biri prizden sekiz ila dokuz saat uzakta kalan diğer önemli 2’si 1 arada bilgisayarlarla tam olarak aynı performansı gösteriyor.

Surface Studio, 13 saatlik pil ömrüne sahip güçlü MacBook Pro 13’ün gerisinde kalıyor , ancak Microsoft Surface Laptop 4’ün sekiz saatlik pil ömrünü geride bırakıyor.

Klavyesi ve trackpad’i mükemmel

Haziran ayında incelediğimiz Surface Laptop 4’e benzer şekilde, Surface Laptop Studio’nun klavyesi ve izleme paneli mükemmel. Tuşlar, uzun yazma oturumları için tam olarak doğru hissettiren iyi bir seyahat derinliğine ve dirence sahiptir. İzleme paneli büyüktür ve üzerinde kayması kolaydır, ancak bileğinizi yanlışlıkla üzerine koyarsanız yazmanıza engel olmaz.

Hoşuma Gitmeyenler

Performansı yaratıcı çalışma için harika değil

Surface Laptop Studio’nun Intel Core i7-11370H işlemcisi güç tasarrufu konusunda üstün olsa da, bu performans pahasına gelir. Hem kıyaslamalarda hem de gerçek hayattaki uygulamalarda, Surface Laptop Studio iyi iş çıkarıyor ancak göze çarpmıyor.

Blender’da bir 3D görüntü oluştururken, Studio’nun ayrık Nvidia RTX A2000 grafik kartı, çok daha ucuz olan Surface Laptop 4’ün entegre grafiklerinin önüne geçiyor, ancak zorlukla. Stüdyo, sahneyi Surface Laptop 4’ten 30 saniye daha hızlı hale getirdi ve toplamda sekiz dakika 25 saniye sürdü. Her iki dizüstü bilgisayarın CPU’su da aynı sahneyi daha hızlı oluşturdu, ancak Surface Laptop 4’ün işlemcisi önemli ölçüde daha hızlıydı, oluşturma işlemi dört dakika 58 saniye alırken, Surface Laptop Studio’nun oluşturulması yedi dakika iki saniye sürdü.

12 dakikalık 4K videoyu El Freni ile 1080p videoya dönüştürmek, Surface Laptop Studio ile daha uygun fiyatlı Surface kardeşine göre daha yavaştı. Surface Laptop Studio 11 dakika 29 saniye, Surface Laptop 4 ise sekiz dakika 49 saniye sürdü. Sistemde çok az veya hiç gecikme olmadan oluşturulan büyük bir Photoshop dosyasını açma ve değiştirme. Ancak, çok fazla video çalışması yapmayı planlıyorsanız, MacBook Pro 14 (7 dakika 22 saniye sürdü) veya Asus ROG Zephyrus G14 (6 dakika sürdü ) gibi daha merkezi işlem gücüne sahip bir dizüstü bilgisayar düşünebilirsiniz. 8 saniye).

Surface Laptop Studio, video oyunu sahneleri oluşturmak gibi grafik kartından daha fazlasını gerektiren görevler söz konusu olduğunda Surface Laptop 4’ü geride bırakıyor. 3DMark’ın Firestrike testlerinde, Surface Laptop Studio, örneğin, Surface Laptop 4’ün neredeyse iki katı puan alarak, entegre grafikler üzerinde çalışan dizüstü bilgisayarları yok ediyor. Shadow of the Tomb Raider , son birkaç yılda piyasaya sürülen, yüksek bütçeli zorlu bir oyun, en yüksek 1080p grafik ayarlarında saniyede 46 kare (fps) hızında çalıştı ve Surface Laptop 4’ün 21 fps kare hızını gölgede bıraktı. Ara sıra bir veya iki oyun, Surface Laptop Studio, yetenekli olmaktan daha fazlasıdır.


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top