Google Nexus 10 

 

Ekran

8,5625 x 5,375 inç boyutlarındaki ekran, brüt boyut açısından daha büyük tabletler arasında tamamen ortalama bir seviyede, ancak parlak ekran ve benzeri görülmemiş piksel yoğunluğu gibi etkileyici ölçülebilir özelliklere sahip. Bunu parlama önleyici kaplamayla birleştirin ve sıra dışı bir LCD’ye sahip etkileyici bir ekrana sahip olun. Bir IPS (düzlem içi geçiş) ekranı yerine, görüntüleme açısını ve potansiyel parlaklığı artıran bir düzlemden satıra ekran (PLS) kullanır.

okunabilirlik

İnç başına 299 piksel yoğunluğu ile Google Nexus 10 , görüntüleri şu anda diğer tabletlerden daha net görüntüleyebilen bir ekrana sahip. 20/20’den daha iyi görüşe sahip olsanız bile, kaynak materyaliniz (görüntüler, video gibi) daha düşük bir çözünürlükte olmadıkça, normal kullanımda herhangi bir piksel görmeniz olası değildir.

yansıtma

Nadir bir özellik olmasına rağmen, Google Nexus 10’lar aslında ekranınızdaki rahatsız edici yansıma modellerini ortadan kaldırmak için genel olarak oldukça iyi bir iş çıkaran yansıma önleyici bir kaplamaya sahiptir. Kullanıcıya yalnızca ortam ışığının %3,8’ini yansıtan Google Nexus 10’un ekranı bu alanda iyi puan alıyor.

Ekran Boyutu ve DPI

Google Nexus 10 , 8,5625 × 5,375 inçlik bir alanı kaplayan bir ekrana 2560 × 1600 piksel sığdırarak , piyasaya sürüldüğü sırada piyasadaki en yüksek olan 299 PPI (inç başına piksel) piksel yoğunluğuna sahiptir. Bu sizin için ne anlama geliyor? Görünür piksel çizgileri olmayan geniş bir ekranda yüksek çözünürlüklü medyayı görüntüleyebilmenin yanı sıra, tablet sahiplerine sunulan en net ekran görüntülerinden birine sahip olacaksınız.

Renk aralığı

Evet. Bu kötü, özellikle de diğer ekranların geçen yıl ne kadar ilerlediğini düşündüğünüzde. Beyaz nokta tam olması gerektiği yerdeyken, kırmızıların, yeşillerin veya mavilerin hiçbiri iyi bir noktada değil. Kırmızılar ve yeşiller az doygun, yani her birinin en derin değerleri olması gerektiği kadar yoğun değil ve maviler çılgınca daha camgöbeği rengine kayıyor.

Pil ömrü

Google Nexus 10’u bir dizi pil testine tabi tuttuktan sonra, ekranın biraz güç dolu olmasına rağmen, şarjı korumak için oldukça iyi bir iş çıkardığı sonucuna vardık. Laboratuvarlarımızda, Nexus10 Savaş ve Barış’ı 6 saat 39 dakika okuyabildi ve tüm zamanların en kötü filmlerinden birini 5 saat 57 dakika oynatabildi. Bu testleri tam arka ışıkta ve tüm kablosuz/ekstra işlemler devre dışı bırakıldığında yaptığımız için, pil ömrü açısından kilometreniz değişebilir ve aslında bunu bizzat yaşadık.

Pil ömrünüzü artırmak için kullanabileceğiniz, arka ışığı kapatmak gibi birçok strateji vardır, ancak bir Nexus cihazı satın alarak kazandığınız birçok farklı yetenekten biri, onu köklendirme ve kendi ROM’unuzu oraya kurma yeteneğidir. Bunlardan bazılarının temel görevler için daha az meyve suyu kullandığı iddia edildi, ancak elbette bunu yapmak kendi risklerini de beraberinde getiriyor. Ne hakkında konuştuğumu bilmiyorsanız, biraz daha öğrenene kadar tabletinizi hackleme dünyasına girmemelisiniz.

Kontroller

Çoğu üst düzey tablette çok az fiziksel kontrol bulunduğundan, tabletle olan etkileşiminizin çoğu dokunmatik ekran üzerinden gerçekleşir. Android 4.2, çoğu uygulamaya özel olsa da, oldukça geniş bir hareket yelpazesi sunar. Genel kontroller için, ne açarsanız açın, tabletinizi aynı şekilde hızlı bir şekilde kontrol etmenize olanak tanıyan arka, ana sayfa ve en son uygulamalarla ekranın altında her zaman mevcut bir çubuk vardır.

Ayrıca artık iki benzersiz açılır çubuk, solda bildirimler ve sağda ayarlar/kontroller var. Google, bildirim çubuğunu o kadar fazla değiştirmedi, ancak stok Jelly Bean bildirim çubuğu, burada kataloglanan her etkinlikle etkileşime girmenizi sağlar. Örneğin, uygulamayı açmadan e-postaya hazır yanıtlar gönderebilir veya parmağınızı kaydırarak bunları kapatabilirsiniz.

Android’de yeni olan Jelly Bean, Swype’ın en iyi özelliklerinin birçoğunu doğrudan stok yazılımında içeren bir klavyedir. Büyük bir klavyede avlanmayı ve gagalamayı sevmiyor musunuz? Parmağınızı ekrandan kaldırmadan her harfe kaydırın ve çok daha hızlı yazın! Ayrıca sesle yazma seçeneği de var ve Google’ın programı bunu uygulanabilir bir çözüm haline getirmek için gerçekten etkileyici bir iş çıkarıyor: Programın söylediklerinizi doğru bir şekilde yazabilmesi için telaffuz etmeyi unutmayın .

bağlantı

Sahiplerinin uzun bir süre boyunca öğrenecekleri şeylerden biri, tablete tam olarak ne kadar dolu olduğudur. Örneğin, klavye gibi aksesuarları eşleştirmek için yalnızca bluetooth 4.0’a sahip değil, aynı zamanda 802.11n kablosuz internet, bir microHDMI ve microUSB bağlantı noktası, 3,5 mm ses jakı, bir barometre , navigasyon için GPS (haritaları önbelleğe alabilirsiniz) Bunu arabada kullanabilmeniz için önceden planlanmış rota) ve yakın alan iletişimi. Bunların sonuncusu eğlenceli olabilir, ancak en popüler uygulamaları gerçekten kullanamayacağınız Google Cüzdan uygulamasıdır. Bir mağazada kullanmak için çok büyük.

 

 


©Copyright 2023.All Rights Reserved.

Disclaimer : This advertisement and the information related to it are provided and maintained by the advertiser. Atipes.com is not responsible and can not guarantee the accuracy or completeness of this advertisement. Please note that every advertisement for rent or for sale should at a minimum, display the energy performance rating of the property. See our Flats and Housing Posting Rules for more information.

Avoid scams: Signs of fraud: wire transfer, money orders, cashier checks, payment via gift cards, shipping, escrow, "transaction protection", "guarantee". Be safe by dealing locally.

Scroll to Top